Scoreboards

Feb. 8

Wrestling

District finals

Division 2

  • Center Line 10, Warren Woods Tower 71

Girls basketball

  • Center Line 53, Bishop Foley 42
  • Clarkston 56, ND Prep 47
  • Utica Ford 28, Stevenson 24
  • Avondale 55, Seaholm 20
  • Walled Lake Northern 33, Walled Lake Western 74
  • Southfield Christian 67, Oakland Christian 61

Boys hockey

  • Hudsonville 2, L'Anse Creuse 6
  • Rochester United 2, Rockford 1
  • Port Huron Northern 2, Cranbrook 10
  • UD Jesuit 2, Brother Rice 3

Boys basketball

  • Clarkston 56, Troy 47
  • Seaholm 49, Berkley 56
  • Bloomfield Hills 66, Lake Orion 44
  • Southfield A & T 51, Stoney Creek 53
  • Ferndale 66, Oxford 59
  • Groves 38, Rochester Adams 47
  • Detroit JRLA 62, Mount Clemens 65
  • Walled Lake Northern 36, Walled Lake Western 37

Macomb Area Conference tournament

Blue/Gold Bracket

  • Warren Woods Tower 64, Utica 53

Girls bowling

  • Farmington 21, North Farmington 9
  • Birmingham 0, Lake Orion 30

Boys bowling

  • Farmington 23, North Farmington 7
  • Birmingham 5, Lake Orion 25

Feb. 7

Wrestling

District finals

Division 1

  • Lakeview 45, Grosse Pointe South 27 story
  • Warren Mott 36, De La Salle 34
  • L'Anse Creuse 34, Chippewa Valley 35
  • Seaholm 56, Brother Rice 22
  • Walled Lake Central 30, West Bloomfield 51
  • Troy Athens 16, Utica Ford 62

Division 3

  • Livonia Clarenceville 57, Harper Woods 21

Girls basketball

  • Farmington 27, Oxford 43
  • Lake Orion 32, Troy 39
  • Avondale 36, West Bloomfield 54
  • Grosse Pointe South 55, Country Day 77
  • Wixom St. Catherine 21, Shrine 34
  • Madison 25, Warren Woods Tower 30
  • Roseville 37, Warren Mott 26
  • North Farmington 16, Royal Oak 45
  • Hazel Park 26, Berkley 56

Boys basketball

  • Oak Park 56, North Farmington 55
  • Utica Ford 52, L'Anse Creuse North 49

MAC Tournament

Red/White bracket

  • Romeo 48, Stevenson 54
  • Grosse Pointe North 46, Roseville 68
  • Warren Mott 54, Dakota 64

Blue/Gold bracket

  • South Lake 62, L'Anse Creuse 68
  • Port Huron Northern 52, Lake Shore 79

Silver/Bronze bracket

  • Center Line 25, Madison 74
  • Lakeview 60, Eastpointe 76
  • Marine City 51, Warren Lincoln 66

Boys swim and dive

  • Anchor Bay 90, Utica Ford 95
  • St. Clair 82, L'Anse Creuse North 101

Feb. 6

Wrestling

District finals

Division 1

  • Berkley 27, UD Jesuit 54
  • Rochester Adams 71, Stoney Creek 12

Division 2

  • ND Prep 17, Ortonville Brandon 63
  • Orchard Lake St. Mary's 15, Farmington 61

Division 4

  • Memphis 60, Lutheran Northwest 24

Girls basketball

  • Cranbrook 34, Bishop Foley 61
  • Walled Lake Central 33, Walled Lake Western 32

Boys basketball

  • Rochester Adams 48, Stoney Creek 43
  • Cranbrook 54, AA Greenhills 52
  • Walled Lake Western 50, Walled Lake Central 30

Feb. 5

Boys basketball

  • Chandler Park Academy 71, Southfield Bradford 35 story
  • Catholic Central 57, De La Salle 52
  • Bishop Foley 62, Algonac 33
  • Troy Christian Leadership Academy 40, Frankel Jewish Academy 72
  • North Farmington 31, Clarkston 47
  • Royal Oak 43, Seaholm 46
  • Michigan Collegiate 58, Lakeview 51
  • Southfield A & T 59, Groves 56
  • Farmington 77, Troy Athens 58
  • Pontiac 53, Berkley 44
  • L'Anse Creuse North 48, Mount Clemens 50
  • Center Line 51, Lamphere 62
  • Country Day 43, Orchard Lake St. Mary's 46

Girls basketball

  • Southfield A & T 60, Royal Oak 47 story
  • Grand Blanc 40, Walled Lake Northern 27
  • Shrine 47, Cabrini 21
  • Regina 21, Marian 55
  • Berkley 43, Troy 62
  • L'Anse Creuse North 26, Anchor Bay 44
  • Huron Valley Lutheran 35, Southfield Christian 51
  • Grosse Pointe South 58, Dakota 65
  • Parkway Christian 22, Lutheran Northwest 44
  • Fitzgerald 14, Lakeview 65
  • Romeo 29, Stevenson 38
  • Clawson 32, Warren Mott 36
  • Rochester Adams 52, Rochester 40
  • Lake Orion 34, Stoney Creek 46
  • Mercy 43, AA Gabriel Richard 31
  • Austin Catholic 53, Sacred Heart 33
  • St. Clair 39, L'Anse Creuse 48
  • Lake Shore 32, Marine City 51
  • Utica 45, Utica Ford 32
  • Warren Woods Tower 15, Roseville 39

Girls bowling

  • Farmington 23, Troy Athens 7

Boys bowling

  • Farmington 29, Troy Athens 1

Boys swim and dive

  • L'Anse Creuse North 78, Utica Ford 102
  • Dakota 92, Chippewa Valley 93
  • Warren Mott 104, Fitzgerald 66

Feb. 4

Boys basketball

  • Anchor Bay 58, Fitzgerald 33
  • Sterling Heights 30, Warren Woods Tower 67
  • Roseville 45, Stevenson 54
  • Shrine 52, Bishop Foley 62
  • Southfield A & T 72, Rochester 45
  • Marine City 61, Clawson 51
  • Utica Ford 48, Warren Mott 65
  • Port Huron 44, Clintondale 60
  • Warren Lincoln 38, Eastpointe 60
  • Lake Shore 70, L'Anse Creuse 58
  • Chippewa Valley 63, L'Anse Creuse North 47
  • South Lake 53, St. Clair 50
  • ND Prep 71, Walled Lake Northern 73

Girls basketball

  • Bishop Foley 35, Waterford OLL 50
  • Detroit JRLA 30, Mount Clemens 58
  • AA Gabriel Richard 24, Marian 66
  • Ferndale University 47, Detroit Old Redford 56
  • Anchor Bay 46, Fitzgerald 32

Boys bowling

  • Lakeland 28, Walled Lake Western 2
  • Utica Ford 21, Roseville 9
  • Walled Lake Northern 4, Walled Lake Central 26
  • Oxford 20, North Farmington 10

Girls bowling

  • Utica Ford 13, Roseville 17
  • Walled Lake Northern 17, Walled Lake Central 13

Boys hockey

  • Walled Lake Unified 6, Milford 7